Aantal overstappers hoger dan voorgaande jaren

Het aantal verzekerden dat voor een andere zorgverzekeraar heeft gekozen, is groter dan in voorgaande jaren. In het najaar van 2022 heeft 8,0% van de verzekerden gekozen voor een andere zorgverzekeraar, zo blijkt uit een voorlopige analyse door Vektis, gebaseerd op de cijfers van alle zorgverzekeraars. In totaal gaat het tot nu toe om 1,4 miljoen verzekerden.

Het aantal verzekerden dat voor een andere zorgverzekeraar heeft gekozen, is groter dan in voorgaande jaren. In het najaar van 2022 heeft 8,0% van de verzekerden gekozen voor een andere zorgverzekeraar, zo blijkt uit een voorlopige analyse door Vektis, gebaseerd op de cijfers van alle zorgverzekeraars. In totaal gaat het tot nu toe om 1,4 miljoen verzekerden.

Het percentage is daarmee een hoger overstapcijfer dan de afgelopen jaren. In 2022 was het definitieve overstapcijfer 6,7%. Het overstappercentage varieert al jaren tussen 6 en 7%. Op basis van de afgelopen zes  overstapseizoenen heeft Vektis een schatting gemaakt van het uiteindelijke overstappercentage van 2022. Dit ligt naar verwachting tussen de 8,1 en 8,5%.

Definitieve overstapcijfer

Het definitieve overstapcijfer volgt in februari. Verzekerden konden tot en met 31 december 2022 hun zorgverzekering opzeggen. Zij hebben tot 1 februari 2023 de tijd om een nieuwe zorgverzekering af te sluiten. Bovendien zijn nog niet alle wijzigingen verwerkt door de zorgverzekeraars. Het definitieve overstappercentage kan daarom licht afwijken.

Uitgebreide analyse in april

Eind april publiceert Vektis een uitgebreide analyse van de overstapcijfers: de Zorgthermometer Verzekerden in beeld. Nu is alleen gekeken naar het aantal verzekerden dat voor 2023 een polis afsluit bij een andere zorgverzekeraar dan in 2022. Dan is ook inzichtelijk voor welke zorgverzekering, aanvullende verzekeringen en de hoogte van het eigen risico de verzekerden hebben gekozen.

https://www.vektis.nl/intelligence/publicaties/aantal-overstappers-hoger-dan-voorgaande-jaren

Update: Inzicht in het overstapseizoen
Op 1 juni heeft Vektis de Zorgthermometer: Zorg in beeld 2023 gepubliceerd. Deze kunt u hier downloaden.

Bron: Vektis

Uitgelichte artikelen

Bekijk alle berichten
werkbezoek 's Heeren Loo deelnemers voor het Heerenhuus in Ermelo
Langdurige zorg

Zorgverzekeraars Nederland bezoekt ’s Heeren Loo: een zo goed mogelijk leven voor mensen met een beperking

Op 16 oktober bracht Zorgverzekeraars Nederland een inspirerend werkbezoek aan zorgorganisatie ’s Heeren Loo in Ermelo. ‘s Heeren Loo biedt zorg en ondersteuning aan mensen met een verstandelijke en/of andere beperking, van jong tot oud, in bijna heel Nederland. Het bezoek bood een waardevol inkijkje in hoe ’s Heeren Loo omgaat met uitdagingen en ontwikkelingen in de gehandicaptenzorg – en hoe zij actief bijdragen aan vernieuwing.

Duurzaamheid

Zorgverzekeraars Nederland is trots om samen verder te gaan in de Green Deal

Zorgverzekeraars en zorgkantoren blijven verduurzaming aanjagen bij zorgaanbieders, altijd in balans met kwaliteit, toegankelijkheid en betaalbaarheid van zorg. In de vier jaar van de afgelopen Green Deal hebben we grote stappen gezet in uniform zorginkoopbeleid en in de uitvoering daarvan. Samen met twaalf andere partijen ondertekende Zorgverzekeraars Nederland 9 oktober de nieuwe Green Deal Duurzame Zorg 2027–2030 ‘Samen verder’. Daarmee zetten we onze gezamenlijke inzet de komende vier jaar voort.

Vrouw aan het werk in de apotheek
Eerstelijns­zorg

Zorgverzekeraars vergoeden medisch noodzakelijke mineralen-geneesmiddelen ook in 2027

Zorgverzekeraars vergoeden voorlopig ook volgend jaar een aantal zogeheten mineralen-geneesmiddelen vanuit de basisverzekering. Het gaat om kaliumcitraat, magnesiumcitraat, magnesiumgluconaat, magnesiumlactaat en zinksulfaat (zogeheten mineralen), die een groep patiënten niet als voedingssupplement maar als geneesmiddel gebruikt. Dit betreft alleen de bereidingspreparaten en niet de merkproducten Magnence en Magemedi.

Bekijk alle berichten