Belangrijke Wet Kwaliteitsregistraties Zorg staat centraal in Tweede Kamerdebat
Volgende week debatteert de Tweede Kamer over de Wet kwaliteitsregistraties zorg; een wijziging van de Wet kwaliteit, klachten en geschillen zorg. Kwaliteitsregistraties leveren in de medisch specialistische zorg een essentiële bijdrage aan het continu verbeteren van de kwaliteit van zorg voor patiënten. Zorgverzekeraars Nederland benadrukt daarom samen met FMS, NVZ, NFU, Patiëntenfederatie Nederland en ZKN het belang van deze wetswijziging.
De wet biedt namelijk voordelen aan zowel patiënten als zorgprofessionals:
• De wet voorziet in een wettelijke kader dat nodig is voor het rechtmatige, veilige en efficiënte functioneren van kwaliteitsregistraties;
• Stelt strikte en uniforme maatregelen vast om persoonsgegevens te beschermen;
• Leidt via de standaardisatie van kwaliteitsregistraties tot een vermindering van de administratieve last voor zorgprofessionals;
• Zorgt voor een gestructureerd overzicht in de huidige versnipperde financiering van kwaliteitsregistraties.
Lees onze brief namens de Federatie Medisch Specialisten, Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen, Patiëntenfederatie Nederland, Zelfstandige Klinieken Nederland en Zorgverzekeraars Nederland aan de Tweede Kamer.
Uitgelichte artikelen

Eerste analyse kwaliteitsbeelden: breder kijken naar kwaliteit in de langdurige zorg
De Universiteit van Maastricht heeft een eerste analyse gepubliceerd van de kwaliteitsbeelden die 20 organisaties hebben gemaakt op basis van het Generiek Kompas ‘Samen werken aan kwaliteit van bestaan’. De gezamenlijke Kompaspartijen waarderen dit onderzoek: het is mooi en waardevol dat ook de wetenschap kritisch meedenkt over hoe we kwaliteit in de langdurige zorg vormgeven. De analyse bevestigt dat veel organisaties actief aan de slag zijn met het Kompas. Tegelijkertijd laat het rapport zien dat kwaliteitsbeelden nog in ontwikkeling zijn – en dat is logisch én precies de bedoeling.

Implementatie aangepaste machtigingsbeleid voor plastisch chirurgie
Met de Nederlandse Vereniging voor Plastisch Chirurgie (NVPC) is afgesproken dat het aangepaste machtigingsbeleid per 15 september 2025 gefaseerd wordt geïmplementeerd.