Bestuursverslag 2023: samenwerken, verbinden en vertrouwen
In 2023 heeft Zorgverzekeraars Nederland een belangrijke bijdrage geleverd op onderwerpen voortkomend uit de afgesloten Zorgakkoorden, zoals huisartsenzorg, wijkverpleging, visie eerste lijn, digitalisering en transformatiemiddelen. Allemaal belangrijke bouwstenen om de zorg ander te organiseren vanuit onze maatschappelijke opgave: duurzame toegang tot zorg en een gezonder leven voor iedereen. Het Bestuursverslag 2023 laat zien welke resultaten er zijn gehaald en welke uitdagingen zijn opgepakt.
Naast de inzet rondom de zorgakkoorden, stond ook de voorbereiding op nieuwe verkiezingen en een nieuw coalitieakkoord centraal. De inzet daarbij is geweest: het borgen van de brede toegankelijkheid van zorg voor de verzekerde, nu en in de toekomst.
Verder is met de leden is ook veel regulier werk opgepakt. Werk waarmee we voor de verzekerden zorgen voor een optimaal functionerend zorgverzekeringsstelsel.
Naar het Bestuursverslag 2023.
Uitgelichte artikelen
Afschaffing ondertekening eerste zorgplan vermindert administratieve last
Om de administratieve lasten voor zorgaanbieders te verminderen, hebben ActiZ, Zorgthuisnl, V&VN en ZN afgesproken dat geen handtekening van de cliënt meer nodig is onder het eerste zorgplan. De afspraak geldt vanaf 1 januari 2027. Het zorgplan moet wel met de cliënt worden besproken en duidelijk worden vastgelegd in de rapportage of het zorgdossier. Ook geldt deze afspraak alleen voor gecontracteerde zorgaanbieders.
Nieuwe digitale dienst ZN-formulieren in praktijktestfase: doe ook mee!
In opdracht van Zorgverzekeraars Nederland (ZN) en de Koninklijke NederlandEse Maatschappij ter bevordering der Pharmacie (KNMP) ontwikkelt VECOZO een nieuwe digitale dienst voor ZN-formulieren (artsenverklaringen bij Bijlage 2 geneesmiddelen) via het VECOZO-platform. Om te onderzoeken hoe dit in de praktijk werkt, kunnen zorgaanbieders zich nu aanmelden om deel te nemen aan ketentesten. Verwachting is dat in het najaar met de nieuwe dienst gewerkt kan gaan worden.
Zorgverzekeraars publiceren inkoopkader budgetbekostiging SEH
Zorgverzekeraars hebben op 4 juni een inkoopkader gepubliceerd voor het inkopen van de zorg op de spoedeisende hulp (SEH) via een vast budget vanaf 1 januari 2027. Zij geven daarmee invulling aan hun inkooprol door te sturen op kwaliteit, transparantie en een budgetneutrale invoering.