Hans Wiegel, oud-voorzitter Zorgverzekeraars Nederland, overleden
Met verdriet nemen wij afscheid van Hans Wiegel, de eerste voorzitter van Zorgverzekeraars Nederland.
Zorgverzekeraars Nederland heeft het droevige bericht ontvangen dat Hans Wiegel op 83-jarige leeftijd is overleden. Hans Wiegel was onze eerste voorzitter en stond aan de basis van de oprichting van Zorgverzekeraars Nederland. Hij leidde ons bestuur van 1995 tot 2012. Wij herinneren Hans Wiegel als een bevlogen voorzitter die veel voor zorgverzekeraars en zorgkantoren heeft betekend. Hans Wiegel stond aan de basis van Zorgverzekeraars Nederland die in 1995 uit een fusie van de ziekenfondsen en particuliere ziektekostenverzekeraars is ontstaan. Wiegel heeft onder andere een grote bijdrage geleverd aan de invoering van de Zorgverzekeringswet in 2006.
Hans Wiegel was, naast bevlogen ZN-voorzitter, een markant en beeldbepalend politicus, commissaris van de Koningin van zijn geliefde provincie Friesland, columnist en liefdevolle vader. Wij wensen zijn familie en naasten veel sterkte toe.
Uitgelichte artikelen
Signaleringsmatrix laat knelpunten huisartsenzorg zien
Zorgverzekeraars, huisartsen en regionale huisartsenorganisaties krijgen voortaan beter inzicht in regio’s waar de toegankelijkheid en continuïteit van de huisartsenzorg mogelijk onder druk staan. Het Dashboard huisartsenzorg van Vektis is hiervoor uitgebreid met een nieuwe signaleringsmatrix. De signaleringsmatrix is ontwikkeld door Zorgverzekeraars Nederland (ZN), de Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV) en InEen en opgenomen in het Dashboard huisartsenzorg van Vektis.
Werk maken van passende zorg
De zorgvraag in Nederland groeit, de capaciteit van de zorg staat onder druk en de middelen zijn beperkt. Dat vraagt om een andere aanpak en nieuwe manieren van werken. Passende zorg staat hierin centraal: de juiste zorg, op de juiste plek, op het juiste moment. Een breed scala van zorgpartijen werkt de komende tijd samen om de huidige bekostiging van medisch specialistische zorg aan te passen, zodat die ruimte geeft aan passende zorg.
Partijen in de farmacie maken geneesmiddelen beter beschikbaar
Zorgverzekeraars Nederland heeft vandaag samen met de andere betrokken partijen elf afspraken gepresenteerd voor een betere beschikbaarheid van geneesmiddelen. De elf afspraken zijn onderdeel van het Aanvullend Zorg- en Welzijnsakkoord (AZWA) en worden nu geconcretiseerd met een werkagenda. De werkagenda omvat afspraken om toegang tot bestaande geneesmiddelen voor patiënten en goede zorg bij tekorten te verbeteren.