Kostprijsonderzoek NZa tarieven tandheelkunde en orthodontische zorg 2026

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft op 2 juli jongstleden haar kostprijsonderzoek tarieven tandheelkundige en orthodontische zorg 2026 gepubliceerd.

Vrouw bij de tandarts

Zorgverzekeraars Nederland (ZN) heeft als één van de branche- en beroepspartijen deelgenomen in de klankbordgroep. ZN is van mening dat de NZa een gedegen en zorgvuldig onderzoek heeft uitgevoerd, met ruimte voor hoor en wederhoor. De stapsgewijze aanpak van het onderzoek gaf ook ruimte voor het informeren van de achterban. Waar nodig zijn er gedurende het proces aanpassingen gedaan op de wijze van onderzoek. Voor vragen over het onderzoek verwijzen we u naar de NZa. Gezien het tariefeffect hebben wij begrip voor de teleurstelling van de orthodontisten, maar het tarief doet recht aan de uitkomsten van dit onderzoek en sluit aan bij onze algemene doelstelling om de zorg voor onze verzekerden betaalbaar te houden. Wij verwachten daarnaast dat de nieuwe tariefstelling geen significante impact zal hebben op de toegankelijkheid van de zorg.

Uitgelichte artikelen

Bekijk alle berichten
Huisarts in gesprek met patient
Eerstelijns­zorg

Zorgverzekeraars, huisartsen en huisartsenorganisaties zetten in op continuïteit huisartsenzorg

Zorgverzekeraars, huisartsen en huisartsenorganisaties gaan zich samen inzetten voor toekomstbestendige huisartsenzorg. Ze streven ernaar dat alle verzekerden een huisarts hebben en het liefst ook een vast huisartsenteam. Dit hebben de brancheorganisaties Zorgverzekeraars Nederland (ZN), Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV) en InEen vastgesteld in een landelijke leidraad, voor het borgen van de continuïteit en toegankelijkheid van de huisartsenzorg nu en in de toekomst.

Digitalisering

Verder bouwen aan de structurele inzet digitale gezondheidsapps

Digitale gezondheidsapps (DiGA’s) helpen patiënten met specifieke klachten op een laagdrempelige manier. Ze kunnen inzet van zorg voorkomen. Daarom ondersteunt Zorgverzekeraars Nederland (ZN) ook in 2026 en 2027 een aantal apps voor (zelf)zorg. De huidige drie apps worden in 2026 uitgebreid naar vijf apps om nog meer te leren. Met de samenwerkingspartners wordt intussen hard gewerkt aan een toekomstige structurele oplossing voor de inzet van bewezen effectieve en veilige gezondheidsapps.

Mensen aan de telefoon

Minder overstappers zorgverzekeraars dan jaar daarvoor

Van alle verzekerden is 6,2 procent in het overstapseizoen van zorgverzekeraar gewisseld. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van Vektis. Dit aantal is minder dan het jaar daarvoor.

Bekijk alle berichten