Levering medicijnen niet in gevaar door faillissement InnoGenerics B.V.
Zorgverzekeraars hebben kennis genomen van het faillissement van InnoGenerics B.V. en hebben daarover contact gehad met het ministerie van VWS en de curator.
Voor zover nu bekend, heeft het faillissement geen invloed op de medicijnlevering voor onze verzekerden.
Zorgverzekeraars zijn verantwoordelijk voor kwalitatief goede, betaalbare en toegankelijke zorg en medicijnen voor hun verzekerden. We streven er met ons inkoopbeleid naar dat er voldoende medicijnen beschikbaar zijn voor verstrekking via apotheken, zowel in ziekenhuizen als in reguliere apotheken. We zoeken daarbij steeds naar een optimale combinatie van toegankelijkheid, kwaliteit, betaalbaarheid en leveringsbetrouwbaarheid en duurzaamheid van medicijnen.
Financiële steun geven aan InnoGenerics draagt niet bij aan een verantwoord en duurzaam inkoopbeleid wat aan deze voorwaarden voldoet.
Zorgverzekeraars onderkennen de problemen van o.a. grondstoflevering in de internationale medicijnenmarkt. Om de levering van geneesmiddelen te borgen spreken zorgverzekeraars (in brancheverband) met de betrokken partijen over hoe we de onderlinge samenwerking kunnen optimaliseren en knelpunten kunnen signaleren en oplossen, bijvoorbeeld met het aanleggen van een voorraad van geneesmiddelen.
Zorgverzekeraars betrekken in vergelijking met 2008-2012 steeds vaker producten die in Europa geproduceerd zijn, momenteel wordt er door grootste gecontracteerde fabrikanten gemiddeld tussen de 55%- 80% in Europa geproduceerd.
Uitgelichte artikelen
Nieuwe bekostiging voor toekomstbestendige revalidatie- en herstelzorg
Vanaf 1 januari 2027 start een experiment met een nieuwe bekostiging voor revalidatie- en herstelzorg. De nieuwe bekostiging geeft zorgaanbieders meer ruimte om de zorg en behandeling aan te passen aan wat een patiënt nodig heeft. ActiZ, Zorgverzekeraars Nederland (ZN), Verenso, V&VN en de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) hebben hiervoor gezamenlijk een convenant ondertekend.
Zorgverzekeraars vragen om meer mogelijkheden om fraude aan de voorkant te voorkomen én aan te pakken
Op donderdag 24 september spreekt de Tweede Kamer over goed bestuur en toezicht in de zorg, waaronder de aanpak van zorgfraude. Om fraude effectiever aan te pakken, zijn extra mogelijkheden nodig om malafide partijen al aan de voorkant te weren, fraudesignalen eerder te herkennen en fraudeonderzoek beter te kunnen uitvoeren. In de aanloop naar het debat vraagt Zorgverzekeraars Nederland met een brief aandacht voor een aantal punten. Zodat zorggeld terechtkomt waar het voor bedoeld is: goede, passende en betaalbare zorg.
