Luc Demoulin nieuwe directeur Zorg

Luc Demoulin start 1 oktober 2025 bij ZN als directeur Zorg. Luc is een ervaren bestuurder en was het afgelopen jaar a.i. lid van de raad van bestuur van het Maasstad Ziekenhuis.

Portretfoto van Luc Demoulin, directeur zorg bij ZN

Luc Demoulin was onder meer voorzitter van de raad van bestuur van het St. Antonius Ziekenhuis, directeur van het thoraxcentrum van het Erasmus MC en business director bij Medtronic.

Petra Wormser, algemeen directeur ZN:

“Ik ben blij dat we de organisatie kunnen versterken met de ervaring en kennis van een ervaren bestuurder als Luc. We zullen ons gezamenlijk inzetten om een bijdrage te leveren aan het ook op de lange termijn toegankelijk houden van de zorg. Ik kijk uit naar onze samenwerking.”

 

Luc Demoulin: “Ik kijk er enorm naar uit om ZN te versterken en samen met alle ZN-collega’s en de leden van ZN te bouwen aan de zorg van morgen.”

Uitgelichte artikelen

Bekijk alle berichten
Medisch specialist en patiënt zijn met elkaar in gesprek in de behandelkamer.
Medisch specialistische zorg

Werk maken van passende zorg

De zorgvraag in Nederland groeit, de capaciteit van de zorg staat onder druk en de middelen zijn beperkt. Dat vraagt om een andere aanpak en nieuwe manieren van werken. Passende zorg staat hierin centraal: de juiste zorg, op de juiste plek, op het juiste moment. Een breed scala van zorgpartijen werkt de komende tijd samen om de huidige bekostiging van medisch specialistische zorg aan te passen, zodat die ruimte geeft aan passende zorg.

Zorgverzekeraars Nederland heeft vandaag samen met de andere betrokken partijen elf afspraken gepresenteerd voor een betere beschikbaarheid van geneesmiddelen. De elf afspraken zijn onderdeel van het Aanvullend Zorg- en Welzijnsakkoord (AZWA) en worden nu geconcretiseerd met een werkagenda.
Eerstelijns­zorg

Partijen in de farmacie maken geneesmiddelen beter beschikbaar

Zorgverzekeraars Nederland heeft vandaag samen met de andere betrokken partijen elf afspraken gepresenteerd voor een betere beschikbaarheid van geneesmiddelen. De elf afspraken zijn onderdeel van het Aanvullend Zorg- en Welzijnsakkoord (AZWA) en worden nu geconcretiseerd met een werkagenda. De werkagenda omvat afspraken om toegang tot bestaande geneesmiddelen voor patiënten en goede zorg bij tekorten te verbeteren.

Medewerkers in een callcenter
Digitalisering

Klaar voor de volgende stap: een toekomstbestendige Helpdesk Digitale Zorg

De vraag naar ondersteuning bij digitale zorg groeit. Steeds meer mensen maken gebruik van patiëntportalen, beeldbellen, e-consulten en andere digitale toepassingen. Tegelijkertijd blijkt dat niet iedereen vanzelfsprekend mee kan in deze ontwikkeling. Juist daarom is goede ondersteuning essentieel. Per 1 juli is het nieuwe klantcontactplatform live met een moderne omgeving voor klantcontact, registratie en rapportage.

Bekijk alle berichten