Met Regiobeelden belangrijke stap gezet binnen IZA

Vanuit het Integraal Zorgakkoord (IZA) is afgesproken om gezamenlijk de urgente zorguitdagingen in de regio in kaart te brengen door middel van regiobeelden. Per 1 juli zijn in vrijwel alle regio’s deze regiobeelden af.

Dirk Jan van den Berg: “Deze regiobeelden laten zien waar de uitdagingen zitten, maar ook waar de samenwerking steeds beter tot stand komt. Het is een belangrijke stap vooruit in het kader van het IZA om passende zorg samen vorm te geven. De volgende stap is dat we met elkaar in de regio keuzes gaan maken voor de toekomst van de zorg. Dat doen we door eind dit jaar in iedere regio het regioplan op te leveren.”

Wat zijn regiobeelden?

Een regiobeeld is een overzicht van de belangrijkste data over zorgvraag, zorgaanbod, gezondheid en leefstijl, bevolkingsontwikkeling, sociale en fysieke omgeving in een specifieke regio. Zorgaanbieders, zorgverzekeraars, gemeenten en andere samenwerkende partijen in de regio kunnen het regiobeeld gebruiken om een gezamenlijke toekomstvisie op te stellen. Het regiobeeld geeft antwoord op vragen als:
* Wat doen we al goed in de regio en wat kan beter?
* Welke zorg hebben we in onze regio in de toekomst nodig?

https://www.dejuistezorgopdejuisteplek.nl/

Uitgelichte artikelen

Bekijk alle berichten
Vrouw werkt op laptop
Controle en fraudebeheersing

Zorgverzekeraars vragen om meer mogelijkheden om fraude aan de voorkant te voorkomen én aan te pakken

Op donderdag 24 september spreekt de Tweede Kamer over goed bestuur en toezicht in de zorg, waaronder de aanpak van zorgfraude. Om fraude effectiever aan te pakken, zijn extra mogelijkheden nodig om malafide partijen al aan de voorkant te weren, fraudesignalen eerder te herkennen en fraudeonderzoek beter te kunnen uitvoeren. In de aanloop naar het debat vraagt Zorgverzekeraars Nederland met een brief aandacht voor een aantal punten. Zodat zorggeld terechtkomt waar het voor bedoeld is: goede, passende en betaalbare zorg.

De Glazen Koets tijdens Prinsjesdag

Zorgverzekeraars Nederland: komende tien jaar hangt toegang tot goede betaalbare zorg af van snel uitvoeren zorgakkoorden

De oproep van de zorgverzekeraars aan de politiek is om beleid en de begroting voor de zorg niet voortdurend aan te passen.
ZN-voorzitter Dirk Jan van den Berg: “We zijn aan de slag met het uitvoeren van de zorgakkoorden die het ministerie van VWS en de zorgpartijen hebben ondertekend. Het is cruciaal dat de politiek vasthoudt aan deze agenda: Maak de wachtlijsten transparant, zet in op digitale zorg en pak zorgfraude keihard aan.”

Huisarts in gesprek met patiënt
Eerstelijns­zorg

Signaleringsmatrix laat knelpunten huisartsenzorg zien

Zorgverzekeraars, huisartsen en regionale huisartsenorganisaties krijgen voortaan beter inzicht in regio’s waar de toegankelijkheid en continuïteit van de huisartsenzorg mogelijk onder druk staan. Het Dashboard huisartsenzorg van Vektis is hiervoor uitgebreid met een nieuwe signaleringsmatrix. De signaleringsmatrix is ontwikkeld door Zorgverzekeraars Nederland (ZN), de Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV) en InEen en opgenomen in het Dashboard huisartsenzorg van Vektis.

Bekijk alle berichten