Nieuwe fase voor transformatiegelden Integraal Zorgakkoord
Vanuit het IZA-overleg hebben zorgverzekeraars de taak gekregen de snelle toetsen en transformatieplannen te beoordelen.
Op 17 juni besloot het Bestuurlijk Overleg IZA met vertegenwoordiging van branchepartijen dat vanaf 1 juli 2025 geen nieuwe snelle toetsen meer kunnen worden ingediend. VWS heeft hierover bericht: Stop op nieuwe transformatieplannen IZA: postbus sluit per 1 juli 2025.
Nog 900 miljoen beschikbaar
Op dat moment was meer dan 3,6 miljard euro aangevraagd terwijl er 1,9 miljard euro (inclusief financiële gevolgen AZWA) beschikbaar is. Dit betekent concreet dat er voor een groot deel van de toetsen en plannen geen geld meer beschikbaar is. Er is nu in totaal nog 900 miljoen euro beschikbaar. Daarvoor blijft gelden: ‘wie het eerst komt, wie het eerst maalt.’ Waarbij de kans op transformatiegelden groter is als een plan bijna is uitgewerkt.
Zorgverzekeraars roepen de indieners dan ook op om zelf een afweging te maken of het nog realistisch is om tijd en/of energie willen te stoppen in een snelle toets en/of transformatieplan, nu de middelen snel opraken. Voor advies kunnen (potentiële) indieners contact opnemen met hun eigen brancheorganisatie of de coördinerende zorgverzekeraar in hun regio.
Uitgelichte artikelen
Grote zorgen bij zorgverzekeraars over beschikbaarheid antistollingsmedicijn
Zorgverzekeraars maken zich grote zorgen over de beschikbaarheid van het veel gebruikte antistollingsmiddel apixaban, bekend onder de naam Eliquis. Groothandel Mosadex heeft de levering van het medicijn aan apotheken gestaakt, waardoor er mogelijk op korte termijn tekorten kunnen ontstaan.
Groei ongecontracteerde klinieken holt ziekenhuis uit
Reactie ZN op berichtgeving over toename zelfstandige behandelcentra, waarin zorgverzekeraars de zorgen van de NVZ onderschrijven.
ZN viert 30-jarig bestaan tijdens lustrumcongres
Waar kijk je op terug als ‘dertiger’? Wat is je blik vooruit op de toekomst en hoe verbind je je met de mensen om je heen? Zorgverzekeraars Nederland bekeek het woensdag 26 november allemaal tijdens het ZN 30 jaar lustrumcongres.