Eerstelijns­zorg

Oproep ZN aan Tweede Kamer GALA debat

Op 29 februari debatteert de Tweede Kamer over het Gezond en Actief Leven Akkoord (GALA). Het GALA, waarbij zorgverzekeraars samenwerken met het ministerie van VWS en gemeenten, bestrijdt gezondheidsproblemen en bevordert een gezonde levensstijl door het versterken van domeinoverstijgende samenwerkingsverbanden.

Man en vrouw fietsen in het bos

In onze brief aan de Tweede Kamer stelt ZN dat enkele essentiële randvoorwaarden vanuit de Rijksoverheid missen die noodzakelijk zijn voor het uitvoeren van GALA. Zo is het van groot belang dat gemeenten kunnen rekenen op structurele financiering voor het uitvoeren van hun taken en dat er vereisten worden vastgesteld die weerleggen wat er minimaal binnen het sociaal domein moet worden geleverd.

Uitgelichte artikelen

Bekijk alle berichten
Verpleegkundige controleert infuus
Medisch specialistische zorg

Zorgverzekeraars publiceren inkoopkader budgetbekostiging SEH

Zorgverzekeraars hebben op 4 juni een inkoopkader gepubliceerd voor het inkopen van de zorg op de spoedeisende hulp (SEH) via een vast budget vanaf 1 januari 2027. Zij geven daarmee invulling aan hun inkooprol door te sturen op kwaliteit, transparantie en een budgetneutrale invoering.

Medewerker ondersteunt twee cliënten aan tafel in een zorgomgeving. Op de achtergrond staan kasten en boeken. Coverbeeld van het visiedocument langdurige zorg met de titel 'Visie-op-samen-werken-aan-langdurige-zorg-2027-2029.pdf'
Langdurige zorg

Gezamenlijke visie op toekomstbestendige langdurige zorg

De zorgkantoren hebben vandaag hun gezamenlijke visie op de langdurige zorg voor de periode 2027–2029 gepubliceerd. In deze visie staat centraal hoe we samen met zorgaanbieders kunnen blijven zorgen voor passende, toegankelijke en betaalbare zorg voor mensen die daarop zijn aangewezen. De boodschap is duidelijk: de opgaven zijn groot en vragen om gezamenlijke keuzes en een andere manier van organiseren.

Oudere vrouw aan tafel met een man die wat opschrijft
Langdurige zorg

Inkoopbeleid Onafhankelijke Cliëntondersteuning (OCO) 2027-2028 gepubliceerd

Mensen met een indicatie voor de Wet langdurige zorg (Wlz) kunnen een beroep doen op onafhankelijke cliëntondersteuning. Voor de inkoop van onafhankelijke cliëntondersteuning (OCO) hebben de zorgkantoren landelijk inkoopbeleid voor 2027 en 2028 opgesteld en vandaag gepubliceerd.

Bekijk alle berichten