Oproep ZN aan Tweede Kamer ouderenzorg debat
Op woensdag 16 oktober debatteert de Tweede Kamer over de ouderenzorg en -huisvesting in ons land. Het aantal ouderen dat afhankelijk is van zorg neemt snel toe, terwijl het aantal zorgprofessionals simpelweg niet kan toenemen.
In onze brief aan de Tweede Kamer stelt ZN dat het toegankelijk houden van de zorg voor ouderen om doordachte keuzes vraagt van het kabinet:
1. Stimuleer zorgzame wijken en pas de Wlz-indicatie aan op de sociale context
2. Ouderenzorg heeft baat bij een meerjarige begroting en doordachte plannen
3. Versnel de bouw van geschikte woningen voor ouderen
4. Investeer in preventie en betere ondersteuning aan huis
Lees hier onze hele boodschap.
Uitgelichte artikelen
ZN viert 30-jarig bestaan tijdens lustrumcongres
Waar kijk je op terug als ‘dertiger’? Wat is je blik vooruit op de toekomst en hoe verbind je je met de mensen om je heen? Zorgverzekeraars Nederland bekeek het woensdag 26 november allemaal tijdens het ZN 30 jaar lustrumcongres.
Wet kwaliteitsregistraties zorg aangenomen: belangrijke stap voor uitkomstgerichte en passende zorg
Zorgverzekeraars zijn blij dat de Wet kwaliteitsregistraties zorg door de Eerste Kamer is aangenomen. Deze wet vormt een stevige en langverwachte basis om kwaliteitsregistraties in de medisch-specialistische zorg beter te organiseren en te borgen. Voor zorgverzekeraars is dit een cruciale stap in de verdere ontwikkeling van uitkomstgerichte zorg en het realiseren van passende zorg voor elke patiënt.
Werkbezoek van ZN aan Altide: zorg op afstand, altijd dichtbij
ZN ging op werkbezoek bij Altide om te zien wat de mogelijkheden zijn van digitale zorg. Altide is een medisch servicecentrum dat 24 uur per dag, 7 dagen per week zorg op afstand levert aan ruim 200 zorgorganisaties in Nederland.