Reactie ZN op onduidelijkheid GGZ-declaraties met dsm-code
Zorgverzekeraars vinden de onduidelijkheid rond de GGZ-declaraties en de vermelding van de zogeheten dsm-classificatie op de factuur onwenselijk voor de zorgaanbieders en hun patiënten. In een vroeg stadium hebben wij de overheid gewaarschuwd voor deze onduidelijkheid en aangedrongen op een tijdige oplossing.
We zijn positief over de brief van de minister over dit onderwerp, die vlak voor de Kerst naar de Tweede Kamer is gegaan. We betreuren het dat het zo lang geduurd heeft om de gevraagde duidelijkheid te verschaffen waardoor zorgverleners, zorgaanbieders en zorgverzekeraars onvoldoende tijd hebben gekregen zich goed te kunnen voorbereiden.
We onderzoeken de komende dagen verschillende oplossingen over hoe we moeten omgaan met de ontstane situatie voor zorgaanbieders tot het moment dat de regeling van VWS definitief is. Onze inzet is nu het declaratieproces zo veel mogelijk op normale wijze door te laten gaan. Het is van belang dat de definitieve regeling van VWS zo spoedig mogelijk wordt gepubliceerd.
We willen graag benadrukken dat het deel van de behandeling dat in 2024 is geleverd maar nog niet is gedeclareerd, gewoon kan worden gedeclareerd volgens de voorwaarden die tot 1 januari golden (dus inclusief vermelding dsm-kwalificatie). VWS heeft in zijn brief laten weten dat declaraties voor zorg in 2025 met dsm-vermelding gewoon vergoed kunnen en mogen, op basis van het standpunt van de landsadvocaat.
De ontstane onduidelijkheid vraagt om een snelle oplossing. Daarover zijn de betrokken partijen in overleg.
Uitgelichte artikelen
ZN viert 30-jarig bestaan tijdens lustrumcongres
Waar kijk je op terug als ‘dertiger’? Wat is je blik vooruit op de toekomst en hoe verbind je je met de mensen om je heen? Zorgverzekeraars Nederland bekeek het woensdag 26 november allemaal tijdens het ZN 30 jaar lustrumcongres.
Wet kwaliteitsregistraties zorg aangenomen: belangrijke stap voor uitkomstgerichte en passende zorg
Zorgverzekeraars zijn blij dat de Wet kwaliteitsregistraties zorg door de Eerste Kamer is aangenomen. Deze wet vormt een stevige en langverwachte basis om kwaliteitsregistraties in de medisch-specialistische zorg beter te organiseren en te borgen. Voor zorgverzekeraars is dit een cruciale stap in de verdere ontwikkeling van uitkomstgerichte zorg en het realiseren van passende zorg voor elke patiënt.
Werkbezoek van ZN aan Altide: zorg op afstand, altijd dichtbij
ZN ging op werkbezoek bij Altide om te zien wat de mogelijkheden zijn van digitale zorg. Altide is een medisch servicecentrum dat 24 uur per dag, 7 dagen per week zorg op afstand levert aan ruim 200 zorgorganisaties in Nederland.