Samenwerking in regio blijft urgent om toegankelijkheid zorg te behouden
Het Integraal Zorgakkoord (IZA) is iets meer dan een jaar geleden gesloten. De afgelopen maanden is door alle partners hard gewerkt om de afspraken om te zetten in concrete plannen. Het IZA geeft zichtbaar een versnelling aan de regionale samenwerking. De urgentie om in de regio samen te werken blijft onverminderd groot. Dit benadrukt Zorgverzekeraars Nederland (ZN) in een brief aan de vaste commissie VWS, die vandaag debatteert over het IZA.

De urgentie om samen te werken blijft groot omdat de toegankelijkheid van de zorg onder druk staat. Het succes van de nodige transformatie in de zorg vraagt aandacht leiderschap en tijd, stelt ZN in de brief. We zien dat de samenwerking in de regio niet op dezelfde manier en in hetzelfde tempo gaat. Ook roept ZN zorgaanbieders op om mee te werken aan tijdige afronding van de contractering zodat verzekerden weten welke zorg in 2024 is gecontracteerd.
Lees hier de brief van Zorgverzekeraars Nederland in aanloop naar het debat over IZA.
Uitgelichte artikelen

Implementatie aangepaste machtigingsbeleid voor plastisch chirurgie
Met de Nederlandse Vereniging voor Plastisch Chirurgie (NVPC) is afgesproken dat het aangepaste machtigingsbeleid per 15 september 2025 gefaseerd wordt geïmplementeerd.

Zorgverzekeraars presenteren verkiezingsinzet: duidelijke keuzes nodig voor toekomstbestendige zorg
In aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen roepen zorgverzekeraars de politiek op om scherpe keuzes te maken die bijdragen aan een houdbaar en solidair zorgstelsel.