Voorzitter ZN: IZA moet doorgaan ondanks politieke situatie
Zorgverzekeraars blijven zich inzetten voor een weerbare, gezonde samenleving waarin we elkaar ondersteunen, met gelijke kansen en toegang tot kwalitatieve zorg voor iedereen.
Dirk Jan van den Berg, voorzitter Zorgverzekeraars Nederland reageert op de huidige politieke situatie na de val van het kabinet:
“De val van het kabinet doet niets af aan de grote en urgente uitdagingen in de zorg, waar Nederland voor staat. Met het Integraal Zorgakkoord (IZA) zijn door alle partijen gezamenlijk belangrijke stappen richting de toekomst gezet om die uitdagingen het hoofd te bieden. Zorgverzekeraars staan dan ook voor de uitvoer van het Integraal Zorgakkoord om samen te werken aan de noodzakelijke transformaties in de zorg. We kunnen het ons niet permitteren om stil te staan. Zorgverzekeraars blijven zich inzetten voor een weerbare, gezonde samenleving waarin we elkaar ondersteunen, met gelijke kansen en toegang tot kwalitatieve zorg voor iedereen.”
Uitgelichte artikelen
Werk maken van passende zorg
De zorgvraag in Nederland groeit, de capaciteit van de zorg staat onder druk en de middelen zijn beperkt. Dat vraagt om een andere aanpak en nieuwe manieren van werken. Passende zorg staat hierin centraal: de juiste zorg, op de juiste plek, op het juiste moment. Een breed scala van zorgpartijen werkt de komende tijd samen om de huidige bekostiging van medisch specialistische zorg aan te passen, zodat die ruimte geeft aan passende zorg.
Partijen in de farmacie maken geneesmiddelen beter beschikbaar
Zorgverzekeraars Nederland heeft vandaag samen met de andere betrokken partijen elf afspraken gepresenteerd voor een betere beschikbaarheid van geneesmiddelen. De elf afspraken zijn onderdeel van het Aanvullend Zorg- en Welzijnsakkoord (AZWA) en worden nu geconcretiseerd met een werkagenda. De werkagenda omvat afspraken om toegang tot bestaande geneesmiddelen voor patiënten en goede zorg bij tekorten te verbeteren.
Klaar voor de volgende stap: een toekomstbestendige Helpdesk Digitale Zorg
De vraag naar ondersteuning bij digitale zorg groeit. Steeds meer mensen maken gebruik van patiëntportalen, beeldbellen, e-consulten en andere digitale toepassingen. Tegelijkertijd blijkt dat niet iedereen vanzelfsprekend mee kan in deze ontwikkeling. Juist daarom is goede ondersteuning essentieel. Per 1 juli is het nieuwe klantcontactplatform live met een moderne omgeving voor klantcontact, registratie en rapportage.