ZN op bezoek bij Espria
Hoe kan de zorg vanuit alle betrokken partijen meer integraal worden benaderd, hoe wordt het langer thuis wonen van ouderen ondersteund met technologie en hoe wordt het leven van mensen centraal gesteld? Dit waren de onderwerpen van gesprek tijdens het werkbezoek dat Zorgverzekeraars Nederland op 27 oktober aan Espria bracht.
Tijdens het bezoek hebben we gepraat met Ria Stegehuis en Arthur Notermans over de noodzakelijke transformatie voor het borgen van goede en betaalbare zorg voor ouderen. Ook is er gepraat over de zorg financiering voor mensen met een complexe zorg en ondersteuningsvraag (VG7), en de consequenties van het Zorgprestatiemodel bij de zwaardere GGZ zorg.
Petra van Holst-algemeen directeur Zorgverzekeraars Nederland: “Ik vond het mooi om te zien hoe enorm bevlogen iedereen is om op een menswaardige manier zorg te verlenen aan onder meer kwetsbare ouderen.”
Uitgelichte artikelen
Zorgcriminelen verleggen werkterrein naar Wet langdurige zorg
Zorgcriminelen verleggen hun werkterrein steeds vaker naar de Wet langdurige zorg (Wlz). Juist nu zorgkantoren hun contracten met zorgaanbieders voor de komende jaren actualiseren, wordt de toegang tot publieke zorgmiddelen opnieuw bepaald. Vandaag overhandigde burgemeester van Arnhem en voorzitter van het Regionaal Informatie- en Expertisecentrum Oost Nederland (RIEC-ON) Ahmed Marcouch een handreiking aan Petra Wormser, algemeen directeur van Zorgverzekeraars Nederland en aan René Groot Koerkamp, directeur Menzis Zorgkantoor.
Gezamenlijke oproep aan Kamer: zorg voor structurele financiering van zorgzame gemeenschappen
In aanloop naar het commissiedebat Ouderenzorg en huisvesting op 4 juni roepen Zorgverzekeraars Nederland (ZN), ActiZ, Aedes, Alzheimer Nederland, ANBO-PCOB namens de Seniorencoalitie, Sociaal Werk Nederland, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en de Coalitie van zorg naar gewoon leven de Tweede Kamer op om structurele financiering voor zorgzame gemeenschappen voor ouderen mogelijk te maken.
Nieuw gezamenlijk inkoopbeleid stuurt op aantoonbaar duurzame zorg
Met vernieuwd zorginkoopbeleid 2027 zetten zorgverzekeraars en zorgkantoren gezamenlijk een stap naar het inkopen van duurzamere zorg voor hun verzekerden. Ze investeren gericht in verduurzaming van intramurale zorginstellingen met meer dan 250 FTE en creëren één duidelijke koers voor de komende jaren. Voor zorgaanbieders in de Wlz wordt op 4 juni om 15:00 uur het webinar ‘Verduurzamen van de zorg’ georganiseerd waarin de nieuwe aanpak wordt uitgelegd en waar zij hun vragen kunnen stellen.