ZN spreekt Aidsfonds na campagne nep-verzekeraar Selectivia Zorg
Petra van Holst, algemeen directeur van ZN, sprak vandaag met Mark Vermeulen, directeur van het Aidsfonds over de Aidsfonds-campagne waarin een nep-zorgverzekeraar Selectivia werd geïntroduceerd in de landelijke media.
Zij heeft aangegeven dat zij de missie van het Aidsfonds ondersteunt, maar dat de communicatie onnodige onrust heeft veroorzaakt bij verzekerden en zorgverzekeraars, juist in een tijd waarin verzekerden zich aan het oriënteren zijn op hun zorgverzekering en zorgverzekeraars dagelijks hun uiterste best doen om voor hun klanten de kwaliteit, betaalbaarheid en toegankelijkheid van zorg voor iedereen die dat nodig heeft te realiseren.
De campagne bracht het risico met zich mee dat mensen onterecht denken dat mensen kunnen worden uitgesloten van zorg, terwijl in Nederland zorg voor iedereen toegankelijk is. De directeur van het Aidsfonds realiseert zich dat de campagne, ondanks de goede bedoelingen en latere rectificatie, een ongewenst bijeffect heeft gehad.
Uitgelichte artikelen
Partijen in de farmacie maken geneesmiddelen beter beschikbaar
Zorgverzekeraars Nederland heeft vandaag samen met de andere betrokken partijen elf afspraken gepresenteerd voor een betere beschikbaarheid van geneesmiddelen. De elf afspraken zijn onderdeel van het Aanvullend Zorg- en Welzijnsakkoord (AZWA) en worden nu geconcretiseerd met een werkagenda. De werkagenda omvat afspraken om toegang tot bestaande geneesmiddelen voor patiënten en goede zorg bij tekorten te verbeteren.
Klaar voor de volgende stap: een toekomstbestendige Helpdesk Digitale Zorg
De vraag naar ondersteuning bij digitale zorg groeit. Steeds meer mensen maken gebruik van patiëntportalen, beeldbellen, e-consulten en andere digitale toepassingen. Tegelijkertijd blijkt dat niet iedereen vanzelfsprekend mee kan in deze ontwikkeling. Juist daarom is goede ondersteuning essentieel. Per 1 juli is het nieuwe klantcontactplatform live met een moderne omgeving voor klantcontact, registratie en rapportage.
Handreiking inkoop verloskundige samenwerkingsverbanden 2027 beschikbaar
Om de geboortezorg in de regio te versterken, zijn verloskundige samenwerkingsverbanden (VSV’s) die regionaal opereren belangrijk. Vanaf 2027 kunnen zorgverzekeraars VSV’s contracteren. Dit vraagt om goede inhoudelijke afspraken, duidelijke kaders, en een helder proces. De ‘Handreiking inkoop VSV 2027’ ondersteunt VSV's en zorgverzekeraars bij het contracteerproces.