Zorgbemiddeling helpt de juiste zorg te vinden

Zorg gaat over mensen. Iedereen die zorg nodig heeft, heeft recht op de juiste zorg. Het vinden van deze zorg is soms best ingewikkeld. Met zorgbemiddeling helpen zorgverzekeraars mensen met vragen over hun zorg of de zorg voor hun naasten. Elke dag zitten er mensen aan de telefoon om verzekerden te helpen, bijvoorbeeld bij het zoeken van de juiste zorgverlener of als je op een wachtlijst staat. Ook geven ze informatie over mantelzorg en een second opinion. De afdeling zorgbemiddeling van je eigen zorgverzekeraar helpt je daar graag bij.

Om mensen op de mogelijkheid van zorgbemiddeling te wijzen, is de website Mijnzorgverzekeraar.nl vernieuwd. Hier vind je in beeld en tekst simpel en overzichtelijk meer informatie over wat zorgbemiddeling voor je kan doen. En wil je contact opnemen met de afdeling zorgbemiddeling van je zorgverzekeraar? Van alle zorgverzekeraars vind je het telefoonnummer dat je kunt gebruiken. De zorgadviseur van jouw zorgverzekeraar zit klaar om je verder te helpen!

Uitgelichte artikelen

Bekijk alle berichten
Vrouw aan het werk in de apotheek
Eerstelijns­zorg

Zorgverzekeraars vergoeden medisch noodzakelijke mineralen-geneesmiddelen ook in 2027

Zorgverzekeraars vergoeden voorlopig ook volgend jaar een aantal zogeheten mineralen-geneesmiddelen vanuit de basisverzekering. Het gaat om kaliumcitraat, magnesiumcitraat, magnesiumgluconaat, magnesiumlactaat en zinksulfaat (zogeheten mineralen), die een groep patiënten niet als voedingssupplement maar als geneesmiddel gebruikt. Dit betreft alleen de bereidingspreparaten en niet de merkproducten Magnence en Magemedi.

De betrokkenen namens ActiZ, Zorgverzekeraars Nederland (ZN), Verenso, V&VN en de Nederlandse Zorgautoriteit hebben samen een convenant ondertekend voor het experiment 'nieuwe bekostiging voor revalidatie- en herstelzorg'
Eerstelijns­zorg

Nieuwe bekostiging voor toekomstbestendige revalidatie- en herstelzorg

Vanaf 1 januari 2027 start een experiment met een nieuwe bekostiging voor revalidatie- en herstelzorg. De nieuwe bekostiging geeft zorgaanbieders meer ruimte om de zorg en behandeling aan te passen aan wat een patiënt nodig heeft. ActiZ, Zorgverzekeraars Nederland (ZN), Verenso, V&VN en de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) hebben hiervoor gezamenlijk een convenant ondertekend.

Vrouw werkt op laptop
Controle en fraudebeheersing

Zorgverzekeraars vragen om meer mogelijkheden om fraude aan de voorkant te voorkomen én aan te pakken

Op donderdag 24 september spreekt de Tweede Kamer over goed bestuur en toezicht in de zorg, waaronder de aanpak van zorgfraude. Om fraude effectiever aan te pakken, zijn extra mogelijkheden nodig om malafide partijen al aan de voorkant te weren, fraudesignalen eerder te herkennen en fraudeonderzoek beter te kunnen uitvoeren. In de aanloop naar het debat vraagt Zorgverzekeraars Nederland met een brief aandacht voor een aantal punten. Zodat zorggeld terechtkomt waar het voor bedoeld is: goede, passende en betaalbare zorg.

Bekijk alle berichten