Minder overstappers zorgverzekeraars dan jaar daarvoor

Van alle verzekerden is 6,2 procent in het overstapseizoen van zorgverzekeraar gewisseld. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van Vektis. Dit aantal is minder dan het jaar daarvoor.

Mensen aan de telefoon

Het aantal verzekerden dat overstapt naar een andere zorgverzekeraar was dit overstapseizoen kleiner dan het jaar daarvoor. Uit voorlopige cijfers van Vektis blijkt dat 6,2 procent van verzekerden wisselt van verzekeraar. Vorig jaar stapte uiteindelijk 7 procent over.

Vektis noemt als mogelijke oorzaak van de lagere overstapcijfers de hoogte van de premies van 2026. Die zijn ten opzichte van het jaar daarvoor niet of nauwelijks gestegen, waardoor verzekerden mogelijk eerder geneigd zijn om bij de huidige verzekeraar te blijven.

Verzekerden die hun zorgverzekering voor 1 januari hebben opgezegd en nog geen nieuwe hebben, hebben nog tot 1 februari 2026 de mogelijkheid om een nieuwe polis af te sluiten. Daardoor is het definitieve overstapcijfer daarna pas bekend.

Vektis geeft eind april een compleet beeld van het overstapseizoen in de jaarlijkse Zorgthermometer Verzekerden.

Uitgelichte artikelen

Bekijk alle berichten
Een verzorger wandelt met twee bewoners uit een verzorgingstehuis
Langdurige zorg

Nieuwe versie van de Handreiking Inzicht in kwaliteit gepubliceerd

Op 21 oktober 2026 heeft Zorginstituut Nederland een nieuwe versie van de ‘Handreiking Inzicht in kwaliteit’ gepubliceerd op Zorginzicht.nl en opgenomen in het Register. Het Generiek Kompas ‘Samen werken aan kwaliteit van bestaan’ helpt organisaties om goede zorg en ondersteuning te bieden. Deze organisaties maken ieder jaar een kwaliteitsbeeld. Daarin laten zij zien hoe zij werken aan kwaliteit en welke resultaten zij bereiken. De handreiking legt uit hoe organisaties dit kwaliteitsbeeld maken, publiceren en aanleveren.

Oudere dames aan tafel
Langdurige zorg

Zorgkantoren geven uitvoering aan de uitspraak kort geding V&V

Op 21 oktober deed de rechter uitspraak in het kort geding dat 70 ouderenzorgorganisaties hadden aangespannen tegen het inkoopbeleid 2027 - 2029 van de zorgkantoren.

Bestuurders van Zorgverzekeraars Nederland, Patiëntenfederatie Nederland en KWF Kankerbestrijding ondertekenen de samenwerking van het project zorgtransparantie. Hierin stellen ZN en KWF samen € 2,5 miljoen beschikbaar aan Patiëntenfederatie Nederland. Met deze steun kan PFN de komende drie jaar de beweging naar meer transparantie over de kwaliteit van zorg verder aanjagen.

Nieuwe impuls voor beweging naar meer transparantie over kwaliteit van zorg

Zorgverzekeraars Nederland (ZN) en KWF Kankerbestrijding stellen gezamenlijk €2,5 miljoen euro beschikbaar aan Patiëntenfederatie Nederland. Met deze steun kan Patiëntenfederatie Nederland de komende drie jaar samen met partijen in de zorg de beweging naar meer transparantie over kwaliteit van zorg verder aanjagen. Zodat informatie over kwaliteit van zorg toegankelijk wordt voor patiënten, zij beter geïnformeerde keuzes kunnen maken en transparantie in de zorg de norm is.

Bekijk alle berichten