Zorgbemiddeling helpt bij het vinden van passende zorg
Met zorgbemiddeling helpen zorgverzekeraars mensen succesvol met vragen over hun zorg of de zorg voor hun naasten.
Zorg gaat over mensen. Iedereen die zorg nodig heeft, heeft recht op de juiste zorg. Het vinden van deze zorg is soms lastig. Met zorgbemiddeling helpen zorgverzekeraars mensen succesvol met vragen over hun zorg of de zorg voor hun naasten. Hier vind je twee mooie voorbeelden van succesvolle zorgbemiddeling Wachtlijstbemiddeling – Zilveren Kruis en Menzis (Bijna 100 dagen wachttijdwinst per klant door bemiddeling).
Op de website Mijnzorgverzekeraar.nl staat in beeld en tekst simpel en overzichtelijk meer informatie over zorgbemiddeling. En vind je ook van alle zorgverzekeraars het telefoonnummer dat je kunt gebruiken.
Het is voor zorgverzekeraars belangrijk dat er meer transparantie komt over de wachtlijsten, om twee redenen. Allereerst om mensen te helpen om via actieve zorgbemiddeling sneller zorg te krijgen en om hier bij het inkopen van zorg rekening mee te houden zodat zorgcapaciteit wordt geoptimaliseerd. Nu moeten zorgverzekeraars wachten tot de verzekerde zich meldt; daardoor kunnen zorgverzekeraars niet proactief mensen helpen en hebben zij onvoldoende overzicht.
Uitgelichte artikelen
Nieuw gezamenlijk inkoopbeleid stuurt op aantoonbaar duurzame zorg
Met vernieuwd zorginkoopbeleid 2027 zetten zorgverzekeraars en zorgkantoren gezamenlijk een stap naar het inkopen van duurzamere zorg voor hun verzekerden. Ze investeren gericht in verduurzaming van intramurale zorginstellingen met meer dan 250 FTE en creëren één duidelijke koers voor de komende jaren. Voor zorgaanbieders in de Wlz wordt op 4 juni om 15:00 uur het webinar ‘Verduurzamen van de zorg’ georganiseerd waarin de nieuwe aanpak wordt uitgelegd en waar zij hun vragen kunnen stellen.
Geen CSRD data-uitvraag aan zorgaanbieders in 2027
Zorgverzekeraars a.s.r., CZ, Menzis, VGZ en Zilveren Kruis hebben hun duurzaamheidsverslagen over het jaar 2025 gepresenteerd volgens de richtlijnen van de Corporate Sustainability Reporting Directive (CSRD). Om de administratieve lasten voor zorgaanbieders niet onnodig te laten toenemen, vragen zorgverzekeraars en zorgkantoren in 2027 geen gegevens bij individuele zorgaanbieders ten aanzien van de duurzaamheidsrapportages over 2026 en 2027. In plaats daarvan maken zij zoveel mogelijk gebruik van bestaande en openbare gegevens.
Regiomonitor verpleegzorg 2026 gepubliceerd
De zorgkantoren hebben in de Regiomonitor verpleegzorg 2026 net als vorig jaar voor alle zorgkantoorregio’s in kaart gebracht welke capaciteit er voor verpleegzorg is en hoe deze zich de afgelopen jaren heeft ontwikkeld. Zorgkantoren gebruiken de regiomonitors om regionaal met zorgaanbieders, gemeenten en woningbouwcorporaties het gesprek aan te gaan over de noodzakelijke capaciteitsontwikkeling. Om in de toekomst in passende zorg voor mensen met een Wlz-indicatie te blijven voorzien.