ZN: toegang tot zorg belangrijkste uitdaging komende jaren

Zorgverzekeraars Nederland vindt het terecht dat het kabinet vol inzet op toegankelijke zorg voor alle verzekerden. Het personeelstekort en oplopende wachtlijsten stelt de zorg voor grote uitdagingen; scherpe keuzes blijven daarom onvermijdelijk. Het is goed dat het kabinet kiest voor het verbeteren van de digitalisering en gegevensuitwisseling in de zorg. Ook is het goed dat het kabinet meer woningen bouwt voor ouderen en niet-effectieve zorg schrapt.

De Glazen Koets tijdens Prinsjesdag

Voorzitter Dirk Jan van den Berg: “We moeten verder werken aan het verbeteren van de zorg in de regio. Zorgpartijen hebben al belangrijke stappen in de goede richting gezet. Het kabinet laat met het regeerprogramma zien dat we samen verder kunnen werken aan betere zorg voor mensen; in hun wijk, dorp en stad. Dat is een uitdaging waar we de komende periode samen met andere zorgpartijen onze schouders onder zetten.” Wel constateert Zorgverzekeraars Nederland dat veel van de plannen nog vragen om een doordachte uitwerking, die wij graag samen met het kabinet willen oppakken. Zorgverzekeraars en zorgkantoren zetten zich in om samen met het kabinet te zorgen dat mensen toegang houden tot goede en betaalbare zorg.

Uitgelichte artikelen

Bekijk alle berichten
Een verzorger wandelt met twee bewoners uit een verzorgingstehuis
Langdurige zorg

Nieuwe versie van de Handreiking Inzicht in kwaliteit gepubliceerd

Op 21 oktober 2026 heeft Zorginstituut Nederland een nieuwe versie van de ‘Handreiking Inzicht in kwaliteit’ gepubliceerd op Zorginzicht.nl en opgenomen in het Register. Het Generiek Kompas ‘Samen werken aan kwaliteit van bestaan’ helpt organisaties om goede zorg en ondersteuning te bieden. Deze organisaties maken ieder jaar een kwaliteitsbeeld. Daarin laten zij zien hoe zij werken aan kwaliteit en welke resultaten zij bereiken. De handreiking legt uit hoe organisaties dit kwaliteitsbeeld maken, publiceren en aanleveren.

Oudere dames aan tafel
Langdurige zorg

Zorgkantoren geven uitvoering aan de uitspraak kort geding V&V

Op 21 oktober deed de rechter uitspraak in het kort geding dat 70 ouderenzorgorganisaties hadden aangespannen tegen het inkoopbeleid 2027 - 2029 van de zorgkantoren.

Bestuurders van Zorgverzekeraars Nederland, Patiëntenfederatie Nederland en KWF Kankerbestrijding ondertekenen de samenwerking van het project zorgtransparantie. Hierin stellen ZN en KWF samen € 2,5 miljoen beschikbaar aan Patiëntenfederatie Nederland. Met deze steun kan PFN de komende drie jaar de beweging naar meer transparantie over de kwaliteit van zorg verder aanjagen.

Nieuwe impuls voor beweging naar meer transparantie over kwaliteit van zorg

Zorgverzekeraars Nederland (ZN) en KWF Kankerbestrijding stellen gezamenlijk €2,5 miljoen euro beschikbaar aan Patiëntenfederatie Nederland. Met deze steun kan Patiëntenfederatie Nederland de komende drie jaar samen met partijen in de zorg de beweging naar meer transparantie over kwaliteit van zorg verder aanjagen. Zodat informatie over kwaliteit van zorg toegankelijk wordt voor patiënten, zij beter geïnformeerde keuzes kunnen maken en transparantie in de zorg de norm is.

Bekijk alle berichten