Zorgverzekeraars Nederland: komende tien jaar hangt toegang tot goede betaalbare zorg af van snel uitvoeren zorgakkoorden

De oproep van de zorgverzekeraars aan de politiek is om beleid en de begroting voor de zorg niet voortdurend aan te passen.
ZN-voorzitter Dirk Jan van den Berg: “We zijn aan de slag met het uitvoeren van de zorgakkoorden die het ministerie van VWS en de zorgpartijen hebben ondertekend. Het is cruciaal dat de politiek vasthoudt aan deze agenda: Maak de wachtlijsten transparant, zet in op digitale zorg en pak zorgfraude keihard aan.”

De Glazen Koets tijdens Prinsjesdag

Zorgverzekeraars vragen de politiek om de komende tijd zeer terughoudend te zijn met beloftes en ingewikkelde systeemoplossingen. Wachtlijsten en personeelstekorten verdwijnen niet door voortdurende aanpassingen van gemaakte afspraken noch extra geld.

Kies voor structurele maatregelen die echt helpen de druk op de zorg te verminderen; zoals het concentreren van complexe zorg, het bouwen van voldoende woningen voor ouderen, het investeren in een gezonde leefomgeving en betere jeugdzorg.

Miljoenen Nederlanders zijn solidair en betalen elk jaar mee aan de zorg voor anderen. Als de toegang tot zorg afneemt, ondermijnt dat de solidariteit. Van den Berg: “Maak dus scherpe keuzes, ook om de solidariteit in stand te houden”.

Zorgverzekeraars en zorgkantoren zijn not-for-profit organisaties. Zij hebben de plicht om hun verzekerden toegang te geven tot goede en betaalbare zorg. Zij zijn daarbij afhankelijk van degelijke wetgeving en voorspelbaar overheids- en begrotingsbeleid.

Uitgelichte artikelen

Bekijk alle berichten
Duurzaamheid

Zorgverzekeraars Nederland is trots om samen verder te gaan in de Green Deal

Zorgverzekeraars en zorgkantoren blijven verduurzaming aanjagen bij zorgaanbieders, altijd in balans met kwaliteit, toegankelijkheid en betaalbaarheid van zorg. In de vier jaar van de afgelopen Green Deal hebben we grote stappen gezet in uniform zorginkoopbeleid en in de uitvoering daarvan. Samen met twaalf andere partijen ondertekende Zorgverzekeraars Nederland 9 oktober de nieuwe Green Deal Duurzame Zorg 2027–2030 ‘Samen verder’. Daarmee zetten we onze gezamenlijke inzet de komende vier jaar voort.

Vrouw aan het werk in de apotheek
Eerstelijns­zorg

Zorgverzekeraars vergoeden medisch noodzakelijke mineralen-geneesmiddelen ook in 2027

Zorgverzekeraars vergoeden voorlopig ook volgend jaar een aantal zogeheten mineralen-geneesmiddelen vanuit de basisverzekering. Het gaat om kaliumcitraat, magnesiumcitraat, magnesiumgluconaat, magnesiumlactaat en zinksulfaat (zogeheten mineralen), die een groep patiënten niet als voedingssupplement maar als geneesmiddel gebruikt. Dit betreft alleen de bereidingspreparaten en niet de merkproducten Magnence en Magemedi.

De betrokkenen namens ActiZ, Zorgverzekeraars Nederland (ZN), Verenso, V&VN en de Nederlandse Zorgautoriteit hebben samen een convenant ondertekend voor het experiment 'nieuwe bekostiging voor revalidatie- en herstelzorg'
Eerstelijns­zorg

Nieuwe bekostiging voor toekomstbestendige revalidatie- en herstelzorg

Vanaf 1 januari 2027 start een experiment met een nieuwe bekostiging voor revalidatie- en herstelzorg. De nieuwe bekostiging geeft zorgaanbieders meer ruimte om de zorg en behandeling aan te passen aan wat een patiënt nodig heeft. ActiZ, Zorgverzekeraars Nederland (ZN), Verenso, V&VN en de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) hebben hiervoor gezamenlijk een convenant ondertekend.

Bekijk alle berichten