Geestelijke gezondheids­zorg

Reactie ZN op onduidelijkheid GGZ-declaraties met dsm-code

Zorgverzekeraars vinden de onduidelijkheid rond de GGZ-declaraties en de vermelding van de zogeheten dsm-classificatie op de factuur onwenselijk voor de zorgaanbieders en hun patiënten. In een vroeg stadium hebben wij de overheid gewaarschuwd voor deze onduidelijkheid en aangedrongen op een tijdige oplossing.

Twee vrouwen in gesprek

We zijn positief over de brief van de minister over dit onderwerp, die vlak voor de Kerst naar de Tweede Kamer is gegaan. We betreuren het dat het zo lang geduurd heeft om de gevraagde duidelijkheid te verschaffen waardoor zorgverleners, zorgaanbieders en zorgverzekeraars onvoldoende tijd hebben gekregen zich goed te kunnen voorbereiden.

We onderzoeken de komende dagen verschillende oplossingen over hoe we moeten omgaan met de ontstane situatie voor zorgaanbieders tot het moment dat de regeling van VWS definitief is. Onze inzet is nu het declaratieproces zo veel mogelijk op normale wijze door te laten gaan. Het is van belang dat de definitieve regeling van VWS zo spoedig mogelijk wordt gepubliceerd.

We willen graag benadrukken dat het deel van de behandeling dat in 2024 is geleverd maar nog niet is gedeclareerd, gewoon kan worden gedeclareerd volgens de voorwaarden die tot 1 januari golden (dus inclusief vermelding dsm-kwalificatie). VWS heeft in zijn brief laten weten dat declaraties voor zorg in 2025 met dsm-vermelding gewoon vergoed kunnen en mogen, op basis van het standpunt van de landsadvocaat.

De ontstane onduidelijkheid vraagt om een snelle oplossing. Daarover zijn de betrokken partijen in overleg.

Uitgelichte artikelen

Bekijk alle berichten
Een verzorger wandelt met twee bewoners uit een verzorgingstehuis
Langdurige zorg

Nieuwe versie van de Handreiking Inzicht in kwaliteit gepubliceerd

Op 21 oktober 2026 heeft Zorginstituut Nederland een nieuwe versie van de ‘Handreiking Inzicht in kwaliteit’ gepubliceerd op Zorginzicht.nl en opgenomen in het Register. Het Generiek Kompas ‘Samen werken aan kwaliteit van bestaan’ helpt organisaties om goede zorg en ondersteuning te bieden. Deze organisaties maken ieder jaar een kwaliteitsbeeld. Daarin laten zij zien hoe zij werken aan kwaliteit en welke resultaten zij bereiken. De handreiking legt uit hoe organisaties dit kwaliteitsbeeld maken, publiceren en aanleveren.

Oudere dames aan tafel
Langdurige zorg

Zorgkantoren geven uitvoering aan de uitspraak kort geding V&V

Op 21 oktober deed de rechter uitspraak in het kort geding dat 70 ouderenzorgorganisaties hadden aangespannen tegen het inkoopbeleid 2027 - 2029 van de zorgkantoren.

Bestuurders van Zorgverzekeraars Nederland, Patiëntenfederatie Nederland en KWF Kankerbestrijding ondertekenen de samenwerking van het project zorgtransparantie. Hierin stellen ZN en KWF samen € 2,5 miljoen beschikbaar aan Patiëntenfederatie Nederland. Met deze steun kan PFN de komende drie jaar de beweging naar meer transparantie over de kwaliteit van zorg verder aanjagen.

Nieuwe impuls voor beweging naar meer transparantie over kwaliteit van zorg

Zorgverzekeraars Nederland (ZN) en KWF Kankerbestrijding stellen gezamenlijk €2,5 miljoen euro beschikbaar aan Patiëntenfederatie Nederland. Met deze steun kan Patiëntenfederatie Nederland de komende drie jaar samen met partijen in de zorg de beweging naar meer transparantie over kwaliteit van zorg verder aanjagen. Zodat informatie over kwaliteit van zorg toegankelijk wordt voor patiënten, zij beter geïnformeerde keuzes kunnen maken en transparantie in de zorg de norm is.

Bekijk alle berichten