VWS-regeling over GGZ-declaraties maakt noodoplossingen zorgverzekeraars overbodig
De noodoplossingen van zorgverzekeraars voor het declareren van GGZ-zorg zijn niet meer nodig. Het ministerie van VWS is met een regeling gekomen die de registratie van DSM-hoofdgroepdiagnoses en basis-ggz-profielen verduidelijkt. Dit was nodig vanwege grote onrust over declaratieregels eerder dit jaar.
Vanaf nu kunnen alle ggz-aanbieders weer op de reguliere wijze declareren, inclusief het vermelden van de DSM op de factuur. Dit betekent ook dat zorgverzekeraars geen noodzaak meer hebben om grote aanbieders te bevoorschotten, de manier waarop zorgverzekeraars de GGZ-aanbieders te hulp zijn geschoten. Ook hoeven kleine ggz-aanbieders niet meer te werken met toestemmingsverklaringen van patiënten.
Nu de regeling van VWS van kracht is, gaan de zorgverzekeraars de uitstaande voorschotten verrekenen met binnenkomende declaraties.
Uitgelichte artikelen
Zorgverzekeraars publiceren inkoopkader budgetbekostiging SEH
Zorgverzekeraars hebben op 4 juni een inkoopkader gepubliceerd voor het inkopen van de zorg op de spoedeisende hulp (SEH) via een vast budget vanaf 1 januari 2027. Zij geven daarmee invulling aan hun inkooprol door te sturen op kwaliteit, transparantie en een budgetneutrale invoering.
Gezamenlijke visie op toekomstbestendige langdurige zorg
De zorgkantoren hebben vandaag hun gezamenlijke visie op de langdurige zorg voor de periode 2027–2029 gepubliceerd. In deze visie staat centraal hoe we samen met zorgaanbieders kunnen blijven zorgen voor passende, toegankelijke en betaalbare zorg voor mensen die daarop zijn aangewezen. De boodschap is duidelijk: de opgaven zijn groot en vragen om gezamenlijke keuzes en een andere manier van organiseren.
Inkoopbeleid Onafhankelijke Cliëntondersteuning (OCO) 2027-2028 gepubliceerd
Mensen met een indicatie voor de Wet langdurige zorg (Wlz) kunnen een beroep doen op onafhankelijke cliëntondersteuning. Voor de inkoop van onafhankelijke cliëntondersteuning (OCO) hebben de zorgkantoren landelijk inkoopbeleid voor 2027 en 2028 opgesteld en vandaag gepubliceerd.