VWS-regeling over GGZ-declaraties maakt noodoplossingen zorgverzekeraars overbodig
De noodoplossingen van zorgverzekeraars voor het declareren van GGZ-zorg zijn niet meer nodig. Het ministerie van VWS is met een regeling gekomen die de registratie van DSM-hoofdgroepdiagnoses en basis-ggz-profielen verduidelijkt. Dit was nodig vanwege grote onrust over declaratieregels eerder dit jaar.
Vanaf nu kunnen alle ggz-aanbieders weer op de reguliere wijze declareren, inclusief het vermelden van de DSM op de factuur. Dit betekent ook dat zorgverzekeraars geen noodzaak meer hebben om grote aanbieders te bevoorschotten, de manier waarop zorgverzekeraars de GGZ-aanbieders te hulp zijn geschoten. Ook hoeven kleine ggz-aanbieders niet meer te werken met toestemmingsverklaringen van patiënten.
Nu de regeling van VWS van kracht is, gaan de zorgverzekeraars de uitstaande voorschotten verrekenen met binnenkomende declaraties.
Uitgelichte artikelen
Werk maken van passende zorg
De zorgvraag in Nederland groeit, de capaciteit van de zorg staat onder druk en de middelen zijn beperkt. Dat vraagt om een andere aanpak en nieuwe manieren van werken. Passende zorg staat hierin centraal: de juiste zorg, op de juiste plek, op het juiste moment. Een breed scala van zorgpartijen werkt de komende tijd samen om de huidige bekostiging van medisch specialistische zorg aan te passen, zodat die ruimte geeft aan passende zorg.
Partijen in de farmacie maken geneesmiddelen beter beschikbaar
Zorgverzekeraars Nederland heeft vandaag samen met de andere betrokken partijen elf afspraken gepresenteerd voor een betere beschikbaarheid van geneesmiddelen. De elf afspraken zijn onderdeel van het Aanvullend Zorg- en Welzijnsakkoord (AZWA) en worden nu geconcretiseerd met een werkagenda. De werkagenda omvat afspraken om toegang tot bestaande geneesmiddelen voor patiënten en goede zorg bij tekorten te verbeteren.
Klaar voor de volgende stap: een toekomstbestendige Helpdesk Digitale Zorg
De vraag naar ondersteuning bij digitale zorg groeit. Steeds meer mensen maken gebruik van patiëntportalen, beeldbellen, e-consulten en andere digitale toepassingen. Tegelijkertijd blijkt dat niet iedereen vanzelfsprekend mee kan in deze ontwikkeling. Juist daarom is goede ondersteuning essentieel. Per 1 juli is het nieuwe klantcontactplatform live met een moderne omgeving voor klantcontact, registratie en rapportage.