Zorgverzekeraars: verzekerden in schuldregeling kunnen op ons rekenen

Zorgverzekeraars Nederland heeft de intentie uitgesproken om mensen in of op weg naar een schuldregeling zo goed mogelijk te ondersteunen.

Veel mensen worden nu hard getroffen door de grote prijsstijgingen voor energie en levensonderhoud. Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, de NVVK, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en grote schuldeisers, waaronder zorgverzekeraars, hebben een verklaring ondertekend waarin ze uitspreken deze groep niet in de steek te zullen laten.

Met hun handtekening geven de partijen invulling aan een belofte die het kabinet op Prinsjesdag deed in een brief aan de Kamer. Het kabinet schrijft daarin: “Inwoners met problematische schulden moeten altijd terecht kunnen bij de gemeentelijke schuldhulpverlening. Hulp aan mensen die al in de schuldhulpverlening zitten mag niet worden beëindigd. Daarover bestaat géén discussie”, aldus het kabinet in de brief.

“Het is belangrijk dat inwoners de weg naar schuldhulp vinden. Daarom laten we het niet gebeuren dat hulpvragers uit een regeling vallen of er niet in komen. Daar is niemand bij gebaat, ook de schuldeiser niet. Ik ben blij dat we die belangrijke afspraak vastleggen met gemeenten, de NVVK en schuldeisers”, aldus minister Schouten.

Rol zorgverzekeraars

Zorgverzekeraars spannen zich altijd al in om te voorkomen dat verzekerden in de wettelijke betalingsregeling van het CAK terecht komen. Zij werken daarbij veel samen met schuldhulpverleners van gemeenten. In goed overleg wordt gezocht naar de beste oplossing voor verzekerden met betalingsachterstanden. Voorzitter Zorgverzekeraars Nederland Dirk Jan van den Berg: “Zorgverzekeraars weten dat de impact van schulden op de gezondheid enorm kan zijn. Natuurlijk willen we het liefst voorkomen dat verzekerden hun rekeningen niet meer kunnen betalen, maar dat ligt niet altijd binnen onze macht. Daarom doen we wat we kunnen om verzekerden in een schuldenregeling te helpen een moeilijke periode te overbruggen en hun financiën weer op de rit te krijgen.”

Bronnen: NVVK

Uitgelichte artikelen

Bekijk alle berichten
Controle en fraudebeheersing

Zorgcriminelen verleggen werkterrein naar Wet langdurige zorg

Zorgcriminelen verleggen hun werkterrein steeds vaker naar de Wet langdurige zorg (Wlz). Juist nu zorgkantoren hun contracten met zorgaanbieders voor de komende jaren actualiseren, wordt de toegang tot publieke zorgmiddelen opnieuw bepaald. Vandaag overhandigde burgemeester van Arnhem en voorzitter van het Regionaal Informatie- en Expertisecentrum Oost Nederland (RIEC-ON) Ahmed Marcouch een handreiking aan Petra Wormser, algemeen directeur van Zorgverzekeraars Nederland en aan René Groot Koerkamp, directeur Menzis Zorgkantoor.

Oude man en jongeren spelen mens erger je niet

Gezamenlijke oproep aan Kamer: zorg voor structurele financiering van zorgzame gemeenschappen

In aanloop naar het commissiedebat Ouderenzorg en huisvesting op 4 juni roepen Zorgverzekeraars Nederland (ZN), ActiZ, Aedes, Alzheimer Nederland, ANBO-PCOB namens de Seniorencoalitie, Sociaal Werk Nederland, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en de Coalitie van zorg naar gewoon leven de Tweede Kamer op om structurele financiering voor zorgzame gemeenschappen voor ouderen mogelijk te maken.

Hand die een print van een wereldbol tegen een groene achtergrond vasthoudt. Dit is symbolisch om aan te geven dat we duurzaam met onze wereld om moeten gaan.
Duurzaamheid

Nieuw gezamenlijk inkoopbeleid stuurt op aantoonbaar duurzame zorg

Met vernieuwd zorginkoopbeleid 2027 zetten zorgverzekeraars en zorgkantoren gezamenlijk een stap naar het inkopen van duurzamere zorg voor hun verzekerden. Ze investeren gericht in verduurzaming van intramurale zorginstellingen met meer dan 250 FTE en creëren één duidelijke koers voor de komende jaren. Voor zorgaanbieders in de Wlz wordt op 4 juni om 15:00 uur het webinar ‘Verduurzamen van de zorg’ georganiseerd waarin de nieuwe aanpak wordt uitgelegd en waar zij hun vragen kunnen stellen.

Bekijk alle berichten